Cuma, Haziran 2, 2023
Ana Sayfa Finans Apple, Sunic System'in OLED biriktirme makinesinin kullanımını onayladı

Apple, Sunic System’in OLED biriktirme makinesinin kullanımını onayladı

- Advertisement -

Canon Tokki’de ısrar etmekten pozisyon değişikliği

Apple’ın yakın zamanda Sunic System tarafından geliştirilen bir Gen 8 OLED kaplama makinesinin kullanımını onayladığını öğrendik.

iPhone üreticisi daha önce Güney Koreli ekran paneli üreticilerinin Japon Canon Tokki tarafından geliştirilen bir makine kullanmasını istemişti.

Ancak kaynaklar, Apple’ın onayının aktif bir onay olmadığını, tedarikçilerin Canon Tokki yerine Sunic System’i kullanmaya devam etmesi için bir “Tamam” olduğunu söyledi.

OLED kaplama makineleri, OLED panel üretimi sırasında organik malzemelerin panel üzerine biriktirilmesi için kullanılmaktadır. Organik malzemeler buharlaştırılır ve panel substratı üzerine biriktirilir.

LG Display, 2021’den beri Gen 8 OLED alt tabakaya özel bir makine geliştiriyor ve Gen 8 üretim tesisleri inşa etmeye başlarsa ve başladığında Sunic’inkini kullanabilir.

Apple, gelecek yıl piyasaya sürülecek iPad’lerinde OLED panelleri kullanmayı planlıyor ve ekran paneli üreticileri buna, Canon Tokki ve Sunic System gibi ekipman üreticileriyle iş birliği yaparak Gen 8 yerine Gen 8 (2200x2500mm) alt tabakalara ayrılmış bir kaplama makinesi geliştirmek için iş birliği yaparak yanıt verdiler. Daha büyük bir alt tabaka, akıllı telefonlara kıyasla tabletlerde kullanılanlar gibi daha büyük paneller yapmak için ekonomik olarak daha uygun olduğundan, önceki gibi 6 alt tabaka (1500x1850mm).

iPhone üreticisinin onayıyla, ekran paneli üreticileri 8. Nesil OLED tesisleri inşa etmeye yatırım yapmaya başlarsa, maliyetlerden büyük ölçüde tasarruf edebilecekler. Kaynaklar, Sunic System’in makinesinin Canon Tokki tarafından üretilenlere kıyasla %40’a kadar daha ucuz olduğunu söyledi.

Apple, Canon Tokki’yi tercih etmişti çünkü Japon şirket, 6. Nesil OLED paneller için OLED biriktirme makineleri sağlıyor, dolayısıyla kanıtlanmış bir güvenilirlik geçmişine sahip. Canon Tokki, iPhone’lara yönelik OLED panelleri yapmak için kullandıkları Samsung Display ve LG Display’e Gen 6 yarı kesim, dikey biriktirme makineleri sağlıyor.

Ancak Canon Tokki’nin bu çok ihtiyaç duyulan ekipmanın satıcısı olarak pazarda bu kadar baskın bir konuma sahip olması nedeniyle birim fiyat istemesi teşhir paneli üreticilerini mutsuz etmişti.

Kaynaklar, Gen 8 OLED alt tabaka için ayda 15.000 alt tabaka üretim kapasitesini güvence altına alacak biriktirme makinelerinin orta ile son arasında 1 trilyon won (G. Kore para birimi)’a mal olacağını söyledi.

Bununla birlikte, ekran paneli üreticilerinin 8. Nesil OLED tesisleri inşa etmek için ne zaman harcamaya başlayacaklarını zaman gösterecek. Tablet ve notebooklarda kullanılan OLED panellere şu anda akıllı telefonlara kıyasla yok denecek kadar az bir talep var.

Pandemi sırasında tüketici elektroniğine yönelik yüksek talep geçen yıldan bu yana düşüş gösterdiğinden, ekran paneli sektörü de düşük talepten muzdarip.

RELATED ARTICLES

Samsung, Tokyo Electron’un yeni hibrit oksit dağlayıcısını test edecek

Teknoloji devinin gravürcüler için fabrika ekipmanı tedarik zincirini sarsabilir Tokyo Electron'un yeni hibrit oksit etch cihazının demo versiyonunu Samsung Electronics'in çip araştırma grubu Semiconductor Research...

Hanwha henüz OLED FMM işi için müşteri sağlamadı

Samsung Display'i kazanmayı hedefleyen şirket Hanwha Solution, Asan'da inşa edilmekte olan OLED ince metal maske (FMM) fabrikasının inşaatını yıl içinde tamamlamayı planlıyor. Ancak kaynaklar, şirketin henüz...

A-Pro, Q1’de siyaha dönüyor

Pil ekipmanından elde edilen karlılık sayesinde A-Pro Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 60.1 milyar won (G. Kore para birimi) gelir ve 8.2 milyar won (G. Kore...

Most Popular

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelemesi: Güvenli ve Hafif

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelendi:16 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Güçlü antivirüs koruması Sezgisel, kullanımı basit arayüz Sistem performansı üzerinde minimum etki Windows Defender'ı geride bırakmak...

Notepad++ İncelemesi: Bugün Hala Geçerli mi?

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Notepad++ İncelendi:12 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir arayüz Çoklu Dil Desteği Makro kayıt ve oynatma Windows kadar eski gömülü bir araç...

OCCT İncelemesi: Sisteminizin Kararlılığını Test Eder

 İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: OCCT İncelendi:8 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ CPU ve RAM'inizi karşılaştırın Bireysel donanım bileşenlerine stres testi yapın Her stres testini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın Kapsamlı...

Recent Comments