Ana Sayfa / Apple / Apple ‘Batterygate’ Sınıf Eyleminde 25 ABD Doları / Kullanıcı Ödemesi İçin Erken Onay Verdi

Apple ‘Batterygate’ Sınıf Eyleminde 25 ABD Doları / Kullanıcı Ödemesi İçin Erken Onay Verdi

Bu yılın Mart ayının başında, Cupertino teknoloji devi Apple Inc ( NASDAQ: AAPL ), eski iPhone’lardaki pil ömrünü kısaltmak için getirdiği sınıf eylem davasında kullanıcılara 500 milyon dolarlık bir ödeme yapmayı kabul etti. Dava, San Jose, Kaliforniya’da Mart ayında halka açılmış olan ön önerilen sınıf eylemi çözümü ile açıldı. Apple’ın yanlış yapma ısrarını izleyen yerleşim, etkilenen her bir kullanıcıya 25 ABD doları ödeyen şirkete eşitti ve kabul edilen toplam tutar 310 milyon ila 500 milyon dolar arasında değişti ve yerleşim tutarı bir hakimin onayını bekliyor saati.

Şimdi SeekingAlpha , Apple’a anlaşmanın hâkim tarafından ön onayının verildiğini ve nihai onayın halen beklemede olduğunu bildiriyor.

Apple Etkilenen Kullanıcıları Ödemeye Yargıç Tarafından Onay Verdi 310 Milyon $ – Sınıf Eylem Masraf Yüklemesi için 550 Milyon $ Ödeme

Sorun, kullanıcıların iOS 10.1.1 güncellemesini takiben beklenmedik iPhone kapanmaları ve pil boşalması bildirdiğinde 2016’da ortaya çıktı. Apple o zaman sorunu araştırdı ve iPhone 6 ve iPhone 6S kullanıcıları tarafından bildirilen kapatma sayısını azalttığını iddia eden iOS 10.2.1 güncellemesini yayınladı.

Ancak, GeekBench’in John Poole, farklı iOS varyantları çalıştıran iPhone 6s ve 7 için GeekBench 4 tek çekirdekli çekirdek yoğunluğu puanları çizdiğinde bu sorunu çözemedi. Sonuçlar, iOS 10.2.1 ve iOS 11.2.0’da çalışırken, iPhone 6’ların puanlarında değişiklik gösterdiğini ve iOS 11.2.0’ı çalıştırırken, Phone 7’nin öncekine benzer bir farklılık gösterdiğini gösterdi.

GeekBench kurucusu John Poole tarafından çizilen iOS 11.2.0 çalıştıran iPhone 6’lar için çekirdek yoğunluğu. Tüm sonuçlara https://www.geekbench.com/blog/2017/12/iphone-performance-and-battery-age/ adresinden erişilebilir.

Bugünkü raporda bir hâkim mevcut şartlar göz önüne alındığında hâkim Apple’ın anlaşmaya erken onay vermesine rağmen nihai onayın beklemede olduğunu belirtiyor. Koronavirüs iş ortamlarını ve son tarihleri ​​belirsiz kılmaya devam ettiğinden, bu onayın ne zaman verileceğine dair hiçbir söz yoktur. Anlaşma, tamamen onaylanırsa, Apple’a karşı sınıf eyleminin bir parçası olan her kullanıcının sıkıntıları için 25 dolar almasına neden olacaktır.

Apple’ın uzun süreli kullanım nedeniyle pillerdeki kimyasal değişikliklerin sorunun nedenlerinden biri olduğunu itiraf etmesinin ardından şirket, pil değiştirme fiyatını 79 $ / adet’ten 29 $ ‘a düşürdü. Bu nedenle, kullanıcılar Apple’dan 25 dolarlık bir ödeme alsalar bile, bir iPhone’un pilini değiştirmek için yapılan herhangi bir taşıma ve diğer maliyetler hariç 4 dolarlık bir kayıpta kalacaklar.

Ödemeyi kabul ederken, Apple yine de konuyla ilgili herhangi bir yasal yanlış işlem yapmadığından emin. 2020 takvim yılının ilk yarısında küresel olarak yaşanan yaygın ekonomik aksamaların ardından şirket, tarihinin en kötü dönemlerine tanık oluyor.

Apple’ın 2020 mali yılının ikinci çeyreğine ilişkin kazanç sonuçları, şirketin net gelirinin bir önceki çeyreğe göre% 49, bir önceki yıla göre% 3 azaldığını ortaya koydu. Birincil imalat ortağı Hon Hai Precision Co Ltd’nin (Foxconn) sonuçları, şirketin net gelirinin 2020 takvim yılının ilk çeyreğinde yıllık% 90 azaldığını ortaya koydu. Foxconn’un kazançlar çağrısındaki yönetimi, tüketici elektroniği satışlarının 2020’de% 15 düşeceğine dair inançlarını belirtti, çünkü tüketiciler satın alma güçlerinin kilitlenme ve ekonomik bozulma nedeniyle büyük ölçüde küçüldüğüne tanık oldu.

550 milyon dolarlık bir ödeme, Apple’ın 2010 ikinci çeyrekte kazanılan 11 milyar dolarlık net gelirin yaklaşık% 5’ini temsil ediyor. Yatırımcıların Foxconn’dan gelen olumsuz haberlerle ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının merkez üssünde Çin telekomünikasyon devi Huawei Teknolojileri’nin artmasıyla başa çıkmaya çalışmasıyla şirketin hisseleri bu hafta boyunca düşüş eğilimi gösterdi.

Hakkında admin