Mobil

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Apple’ın merakla beklenen AR Kulaklığını Pazartesi günü WWDC etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz bir süredir söylenti değirmeninde dinlendi ve birkaç gecikmeden sonra, kulaklık nihayet çıkış yolunu bulacak. Bununla birlikte, şirket geliştiricilerin onu uygulamalarla standartlaştırmasını gerektirdiğinden, AR Kulaklığının raflara çıkması için çok erken olabilir.

En son gelen bilgilere göre, Apple’ın AR Headset’i bu yılın sonlarında seri üretime girecek ve lansmanı Aralık ayında yapılacak. Kulaklıktan ne bekleyeceğiniz hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Apple, AR Kulaklığının seri üretimine Ekim ayında başlayacak ve lansmanı Aralık ayında yapılacak

Apple, cihazı WWDC etkinliğinde potansiyel olarak duyuracak olsa da, uygulamalar yapmak ve kullanımını tasarlamak için geliştiricilerle çalışmak zorunda kalacak.

AR Kulaklığı iPhone için bir aksesuar olarak mı kullanılır yoksa Mac gibi bağımsız bir cihaz olarak yardımcı programlar mı sunar? Tüm bu sorular Apple’ın açılış konuşmasında yanıtlanacak olsa da geliştiricilerin, son kullanıcıya ulaşmadan önce AR Kulaklık için uygulamalar geliştirmek üzere oyun yüzlerini ortaya koymaları gerekecekti. Morgan Stanley’e göre, Apple’ın AR Headset’i Ekim’de seri üretime girecek ve Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Kesin olmak gerekirse, Morgan Stanley’deki bir Apple analisti, tedarik zinciri kaynaklarına göre kulaklığın Aralık tatillerinden önce. Apple’ın AR Kulaklığının geliştiricilere, içerik oluşturuculara ve profesyonellere yönelik olacağını belirtmekte fayda var. Bundan böyle şirket, kullanıma sunulduğu ilk yılda yarım milyon birim satmayı planlıyor.

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim'de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir
Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Raporlara göre, Apple’ın AR kulaklığı olacak ve fiyatı 3.000$. Bu, tüketicilerin bir AR cihazı için ödemeye hazır oldukları miktarın çok üzerinde. Dün Meta, 499 $ fiyat etiketine sahip Quest 3 kulaklığını erken piyasaya sürdü.

Bundan böyle, Apple’ın fiyatı düşük tutmak için bir çözüm bulması gerekecekti. Daha önce şirketin AR Kulaklığın bütçe varyantları üzerinde üst düzey bir seçeneğin yanı sıra çalıştığı da söylendi.

Daha önce de belirtildiği gibi Apple, yakında çıkacak iOS 17, watchOS 10, macOS 14 ve diğer güncellemelerini duyurmayı uygun göreceği WWDC 2023 etkinliğine Pazartesi günü ev sahipliği yapacak. Etkinliği kapsamlı bir şekilde ele alacağız, bu yüzden etrafta dolaştığınızdan emin olun. Ayrıca, aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu