Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Webmaster Apple, App Store'da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

Apple, App Store’da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

- Advertisement -

Söylentiler doğru – Apple resmen iki yeni reklam yerleşimi duyurdu: Bugün sekmesi ve ürün sayfası reklam yerleşimleri.

Bugün Sekme Reklamlarıyla Erişiminizi Genişletin

Hemen başlayarak, reklamverenler uygulamalarını Apple uygulama mağazasının ön sayfasında sergileyebilirler; bu, App Store’un yazı işleri personelinin daha önce özenle seçtiği bir yerleşimdir.

Bu neden önemli?

Şimdiye kadar Apple Ads envanteri, talebin yalnızca arama hacmi ve anahtar kelime eşleme türlerine göre yakalanabildiği Arama Ağı kampanyalarına odaklanıyordu.

Bugün sekmesi, kullanıcıların uygulama mağazasını ziyaret ettiklerinde ilk geldikleri yerlerden biri olabilir. Potansiyel yeni bir kullanıcının önünde ve merkezinde olmak, marka bilinirliği oluştururken çok önemlidir.

Bugün sekmesi reklam yerleşimleri, pazarlamacıların farkındalık oluşturmak için reklam bütçelerini daha da çeşitlendirmesine olanak tanır.

Peki bu yeni reklam yerleşimi nasıl olacak?

Bugün sekmesinde, bir kullanıcı “Bugün” özet akışını kaydırdığında reklam yerleşimleri şöyle görünür:

Apple, App Store'da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor
Apple, App Store’da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

Pazarlamacılar, Bugün sekmesi reklamlarından yararlanmak için önce App Store Connect’te özel bir ürün sayfası oluşturmalıdır.

Bugün sekmesinde reklam sunacak özel bir ürün sayfası için ek gereksinimler vardır:

  • En az dört (4) portre varlığı ekleyin VEYA
  • En az beş (5) peyzaj varlığı dahil edin

Özel ürün sayfanız App Store Connect’te onaylandıktan sonra, reklam amacıyla kullanmak üzere Apple Arama Reklamlarında ikincil bir onaydan geçer.

Ürün Sayfası Reklam Yerleşimleriyle Oynamak İçin Öde

Bu yeni reklam yerleşimi, işlerin ilginçleşmeye başladığı yerdir.

Reklamverenler, uygulamalarını Apple uygulama mağazasındaki ayrı ürün sayfalarında sergileyebilir.

Kullanıcılar belirli bir uygulamanın ürün sayfasına göz atarken, en altta “Beğenebilirsiniz” adlı bölümün altında yeni bir reklam yerleşimi görünür.

Bu reklam yerleşiminin bir örneği aşağıdadır:

Apple, App Store'da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor
Apple, App Store’da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

Şu anda, bu reklam yerleşimi Çin dışındaki tüm ülkelerde kullanılabilir.

Ürün sayfası reklam kurulumu, Arama veya Arama Sekmesi kampanyaları gibi mevcut reklam türlerine benzer şekilde çalışır – reklamlar, uygulama adı, simge ve alt başlık dahil olmak üzere, uygulamanızın ürün sayfasında bulunan öğelere göre seçilir.

Ürün sayfası reklamları tüm kategorilerde yayınlanabilir veya seçtiğiniz belirli kategorileri içerecek şekilde bunları hassaslaştırabilirsiniz.

Peki, bu reklam yerleşimini bu kadar tartışmalı yapan nedir?

Bir tweet de dahil olmak üzere bazı kullanıcılar Florian Mueller Apple’ın bu güçlü hareketini eleştirmek için hızlı davrandılar ve reklamverenlerin ürün sayfalarında bir reklam göstererek rakiplerinden korumak için marka terimleri için ödeme yapmalarının başka bir yolu olduğunu belirtti.

Apple, yakın gelecekte reklam gelirini üç katına çıkarmak istiyor ve bu hedefe ulaşmanın kesin bir yolu, markaların kendi şartlarına göre teklif vermeleri olabilir ve bu da ortamı daha da rekabetçi hale getirebilir.

Apple reklam genişletmesinin ek incelemesi Meta’dan geliyor. Facebook’un ana şirketi halka açık incelendi. Apple’ın kendi reklamcılık işini genişletirken üçüncü tarafların reklam performansını doğru bir şekilde izlemesini engelleyen gelişmiş gizlilik özellikleri sunma stratejisi.

Özet

Apple’ın reklam yerleşimlerini genişletmesi, artık reklam envanteri seçeneklerini ikiye katladı. Bu hamle, pazarlamacıların pazarlama stratejilerini çeşitlendirmelerine yardımcı olurken, bedelsiz de olmaz.

Apple’ın gizlilik geliştirmelerinin yalnızca kullanıcı gizliliğine mi yoksa rekor karlar için reklam ağını körüklemeye mi odaklandığı sorusu akla geliyor.

Bize söyleyin – yeni Apple reklam yerleşimlerini deneyecek misiniz? Neden veya neden olmasın?

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

Artan Yoğunluklar ve 64-Bit DRAM ile Kapasiteyi ve Performansı İkiye Katlama

Samsung GDDR6 DRAM'e kıyasla performans ve kapasiteyi ikiye katlayan, GDDR6W olarak bilinen yeni nesil grafik belleği. Yeni Nesil Grafik Çözümleri İçin Samsung GDDR6W Bellek Tanıtıldı:...

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

Supermicro'nun Intel'in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU'ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı. İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX...

CSOT, T5 LCD fabrikasında ekipman kurulumunu daha da geciktiriyor

Koreli kit üreticilerinin kazançları zarar görecek Çinli ekran devi CSOT, Gen 6 likit kristal ekran (LCD) panel üretimine ayrılmış T5 fabrikasında ekipman kurulumunu ertelemeye devam...

Hyundai, 2023’te CATL’nin CTP teknolojisini yaygın olarak kullanacak

Hyundai Motor, CATL'nin cell to pack teknolojisini gelecek yıl yeni elektrikli araçlarında uygulamayı planlıyor. Kaynaklar, pil hücrelerini doğrudan modülsüz paketlere koyan teknolojinin, ilk olarak Kia...

Recent Comments