Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana Sayfa Webmaster Apple, App Store'da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

Apple, App Store’da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

- Advertisement -

Söylentiler doğru – Apple resmen iki yeni reklam yerleşimi duyurdu: Bugün sekmesi ve ürün sayfası reklam yerleşimleri.

Bugün Sekme Reklamlarıyla Erişiminizi Genişletin

Hemen başlayarak, reklamverenler uygulamalarını Apple uygulama mağazasının ön sayfasında sergileyebilirler; bu, App Store’un yazı işleri personelinin daha önce özenle seçtiği bir yerleşimdir.

Bu neden önemli?

Şimdiye kadar Apple Ads envanteri, talebin yalnızca arama hacmi ve anahtar kelime eşleme türlerine göre yakalanabildiği Arama Ağı kampanyalarına odaklanıyordu.

Bugün sekmesi, kullanıcıların uygulama mağazasını ziyaret ettiklerinde ilk geldikleri yerlerden biri olabilir. Potansiyel yeni bir kullanıcının önünde ve merkezinde olmak, marka bilinirliği oluştururken çok önemlidir.

Bugün sekmesi reklam yerleşimleri, pazarlamacıların farkındalık oluşturmak için reklam bütçelerini daha da çeşitlendirmesine olanak tanır.

Peki bu yeni reklam yerleşimi nasıl olacak?

Bugün sekmesinde, bir kullanıcı “Bugün” özet akışını kaydırdığında reklam yerleşimleri şöyle görünür:

Apple, App Store'da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor
Apple, App Store’da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

Pazarlamacılar, Bugün sekmesi reklamlarından yararlanmak için önce App Store Connect’te özel bir ürün sayfası oluşturmalıdır.

Bugün sekmesinde reklam sunacak özel bir ürün sayfası için ek gereksinimler vardır:

  • En az dört (4) portre varlığı ekleyin VEYA
  • En az beş (5) peyzaj varlığı dahil edin

Özel ürün sayfanız App Store Connect’te onaylandıktan sonra, reklam amacıyla kullanmak üzere Apple Arama Reklamlarında ikincil bir onaydan geçer.

Ürün Sayfası Reklam Yerleşimleriyle Oynamak İçin Öde

Bu yeni reklam yerleşimi, işlerin ilginçleşmeye başladığı yerdir.

Reklamverenler, uygulamalarını Apple uygulama mağazasındaki ayrı ürün sayfalarında sergileyebilir.

Kullanıcılar belirli bir uygulamanın ürün sayfasına göz atarken, en altta “Beğenebilirsiniz” adlı bölümün altında yeni bir reklam yerleşimi görünür.

Bu reklam yerleşiminin bir örneği aşağıdadır:

Apple, App Store'da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor
Apple, App Store’da Yeni Reklam Yerleşimleri Sunuyor

Şu anda, bu reklam yerleşimi Çin dışındaki tüm ülkelerde kullanılabilir.

Ürün sayfası reklam kurulumu, Arama veya Arama Sekmesi kampanyaları gibi mevcut reklam türlerine benzer şekilde çalışır – reklamlar, uygulama adı, simge ve alt başlık dahil olmak üzere, uygulamanızın ürün sayfasında bulunan öğelere göre seçilir.

Ürün sayfası reklamları tüm kategorilerde yayınlanabilir veya seçtiğiniz belirli kategorileri içerecek şekilde bunları hassaslaştırabilirsiniz.

Peki, bu reklam yerleşimini bu kadar tartışmalı yapan nedir?

Bir tweet de dahil olmak üzere bazı kullanıcılar Florian Mueller Apple’ın bu güçlü hareketini eleştirmek için hızlı davrandılar ve reklamverenlerin ürün sayfalarında bir reklam göstererek rakiplerinden korumak için marka terimleri için ödeme yapmalarının başka bir yolu olduğunu belirtti.

Apple, yakın gelecekte reklam gelirini üç katına çıkarmak istiyor ve bu hedefe ulaşmanın kesin bir yolu, markaların kendi şartlarına göre teklif vermeleri olabilir ve bu da ortamı daha da rekabetçi hale getirebilir.

Apple reklam genişletmesinin ek incelemesi Meta’dan geliyor. Facebook’un ana şirketi halka açık incelendi. Apple’ın kendi reklamcılık işini genişletirken üçüncü tarafların reklam performansını doğru bir şekilde izlemesini engelleyen gelişmiş gizlilik özellikleri sunma stratejisi.

Özet

Apple’ın reklam yerleşimlerini genişletmesi, artık reklam envanteri seçeneklerini ikiye katladı. Bu hamle, pazarlamacıların pazarlama stratejilerini çeşitlendirmelerine yardımcı olurken, bedelsiz de olmaz.

Apple’ın gizlilik geliştirmelerinin yalnızca kullanıcı gizliliğine mi yoksa rekor karlar için reklam ağını körüklemeye mi odaklandığı sorusu akla geliyor.

Bize söyleyin – yeni Apple reklam yerleşimlerini deneyecek misiniz? Neden veya neden olmasın?

BENZER YAZILAR

Sıralama Yanıtları İçin Üretken Erişim

Microsoft, önemli ölçüde daha az kaynak kullanırken soruları daha hızlı ve doğru yanıtlayan, diğer yöntemlerden daha iyi performans gösteren yeni bir konuşmaya dayalı soru...

X

X dosyası nedir? .x uzantılı bir dosya, Microsoft DirectX 2.0 ile sunulan DirectX 3D Graphics eski dosya biçimini ifade eder. Oyunlarda 3B grafik oluşturma için kullanıldı ve...

ALZ

ALZ dosyası nedir? .alz uzantılı bir dosya sıkıştırılmış bir dosyadır ve esas olarak ESTsoft, Corp.‘un ALZip’iyle ilgilidir. Sıkıştırılmış bir dosya olarak ALZ dosya formatı, ALZip...

POPÜLER YAZILAR

İnsan Hücreleri Minik Biyolojik Robotlara Dönüştü

Çok hücreli robotlar hareket ediyor ve kültürlenmiş nöronlarda oluşturulan "yaraların" iyileşmesine yardımcı oluyor. Tufts Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nin Wyss Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, insan trakeal hücrelerinden Anthrobot...

WhatsApp Yakında Sohbetlerinizi Gizli Bir Kodla Kilitlemenize İzin Verecek

WhatsApp düzenli olarak genel kullanıcı deneyimini düşündüğünüzden çok daha fazla geliştiren özellikler alıyor. Bugün şirket, Sohbet Kilidi işlevselliğinin bir uzantısı olarak hizmet verecek yeni...

Bebeklerin Dil Ustalığı İçin Neden Tekerlemelere İhtiyacı Var?

Bebekler yedi aylık olana kadar fonetik bilgiyi güvenilir bir şekilde işlemeye başlamıyor; araştırmacılar bunun dilin temelini oluşturmak için çok geç olduğunu söylüyor. Konuşmanın en...

NVIDIA DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve Teknolojisi Kombinasyonu, Oyunlarda 3 Kat’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

NVIDIA'nın DLSS 3 Kare Üretimi ve AMD Akışkan Hareketli Çerçeve teknolojileri hiçbir zaman birlikte çalışacak şekilde tasarlanmamıştı. NVIDIA DLSS 3 Çerçeve Geni ve AMD Akışkan...