4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Android Android'de DLNA sunucunuzdan film izleme

Android’de DLNA sunucunuzdan film izleme

- Advertisement -
- Advertisement -

[dropcap]B[/dropcap]ugün, birçok kullanıcı DLNA protokolü aracılığıyla film, görüntü ve müzik paylaşan bir medya oynatıcıya sahiptir. Bu, TV, PC, dizüstü bilgisayar ve benzeri gibi çeşitli cihazlarla tek bir yerde depolanan medya koleksiyonunuza göz atmanıza izin verdiği için oldukça kullanışlıdır. Android akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden de erişmek isteyebilirsiniz. Bugün bunun nasıl yapılabileceğini göreceğiz.

Hedefimize ulaşmak için üç bileşene ihtiyacımız var: DLNA istemcisi, iyi multimedya oynatıcı ve DLNA oynatıcınıza erişimi olan kablosuz ağ.

Google Play’de birkaç DLNA istemci çözümü vardır. ” UPnPlay ” adlı bir uygulamayı tercih ederim . Ücretsiz ve çok hafif bir uygulamadır. BURAYA alabilirsiniz .

Oynatıcı yazılımı için MX Player’ı tavsiye ederim . İki sürümü vardır:

  1. ücretsiz reklam destekli bir uygulama + kodek;
  2. “MX Player Pro” adlı ücretli bir uygulama.

MX Player’ı yüklemek için aşağıdaki bağlantılardan birini kullanın:

UPnPlay ve MX Player’ı yükledikten sonra Android cihazınızı Kablosuz ağınıza bağlayın ve UPnPlay’i çalıştırın. Bir saniye içinde DLNA sunucunuzu bulur. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, Cubietruck kartını temel alarak kendi oluşturduğum DLNA sunucumu bulduğunu görebilirsiniz:

Kütüphane

Ardından, DLNA sunucunuza her zamanki gibi göz atın, örneğin Videolar klasörüne gidin ve orada bulunan bazı filmleri seçin.

klasör listesi
İstediğiniz filme dokunduktan sonra, UPnPlay size dosya için hangi uygulamanın kullanılacağını soracaktır. MX Player’ı seçin ve keyfini çıkarın:

Oyuncu seç
Bu kadar. Artık Android cihazınızdan DLNA sunucunuza erişebilirsiniz.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60