Çarşamba, Temmuz 15, 2020
Ana Sayfa Donanım AMD Ryzen 4000 “Vermeer ”'in TSMC 5nm + düğümü içerdiği söylentileri

AMD Ryzen 4000 “Vermeer ”’in TSMC 5nm + düğümü içerdiği söylentileri

AMD Ryzen 4000

AMD’nin iddia ettiği gibi 7nm’de Ryzen 4000 serisini tanıtmak planlarını değiştirdi.

DigiTimes: 5nm üzerinde AMD Ryzen 4000?

DigiTimes’a göre AMD, 7nm EUV üretim düğümünde Zen3 çekirdeği içeren yeni mimari uygulama planlarını değiştirdi. Şirketin şimdi 5nm düğümünde (5nm +) Ryzen 4000 serisini başlattığı söylentileri var.

TSMC dökümhanesi Nisan ayında sadece 5nm gofretlerin seri üretimine başladı ve dördüncü çeyrekte üretime 5n + yükseltilmiş bir düğüm eklendi. Digitimes, bunun AMD’nin başlangıçta Eylül / Ekim’i hedeflediği için Ryzen 4000 lansman planlarını etkileyeceği iddia ediliyor.

Söylentilere göre AMD ve TSMC döküm planlarını değiştirdiler. Başlangıçta 2020’nin sonunda piyasaya sürülmesi beklenen Ryzen 4000 masaüstü işlemci serisi şimdi TSMC’nin 7nm EUV yerine gelişmiş 5nm işlemcisini (5nm Plus) kullanacak.

– DigiTimes

Bu söylenti, AMD’nin TSMC’nin 5nm dönemi için kilit ortağı olacağını önerebilir. AMD rapor hakkında yorum yapmadı. Şirket sadece Zen3’ün 2020 sonlarında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Maalesef, lansmanın EPYC veya Ryzen serisine atıfta bulunup bulunmayacağı doğrulanmadı.

5nm + ‘nın Threadripper’ Genesis Peak ‘serisi tarafından da kullanılıp kullanılamayacağı belli değil. NVIDIA’nın ayrıca Hopper serisi için 5nm TSMC düğümünü tanıttığı söyleniyor, ancak Ampere’nin Tesla (şimdi Tensor Core Serisi), Quadro ve GeForce serilerine yayılması beklendiği için bundan çok uzak görünüyor.

Rapor, AMD resmi yol haritalarına karşı çıkıyor ve açıkça Zen3 çekirdeklerinin 7 nm’lik bir düğümde başlatılacağını belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

NVIDIA, GeForce RTX ekran kartları ile Death Stranding PC oyununu bir araya getiriyor

NVIDIA'dan yeni bir oyun paketi. GeForce RTX grafik kartları ile Death Stranding ücretsiz Geçen hafta NVIDIA, NVIDIA DLSS 2.0 teknolojisi ile Death Stranding'i PC platformuna sunmak...

İndir: NVIDIA GeForce Game Ready 451.67 WHQL

NVIDIA GeForce Game Ready 451.67 WHQL'i indirin NVIDIA.com'dan indirin Bilgisayar: İndirmek için NVIDIA.com'u ziyaret edin Mobil: İndir Death Stranding için Oyun Hazır Bu yeni Game Ready Sürücüsü, Death Stranding...

İndir: AMD Radeon Adrenalin 2020 20.7.1

AMD Radeon Adrenalin 2020 20.7.1 sürümünü indirin İndirmek için AMD.com'u ziyaret edin   Dağılma ™ AMD Hata Raporu Aracı (1) AMD Hata Raporu Aracı, sorunları doğrudan bize...

AMD Ryzen Threadripper PRO 3975WX de tespit edildi

Lenovo iş istasyonu sızıntılarında AMD Ryzen Threadripper PRO Yine PRO işlemci Threadripper diğeri tarafından bulunmuştur APISAK . Bu sefer, yaklaşan Lenovo iş istasyonu sistemleri için 32 çekirdekli bir...

Recent Comments

admin on 300full-60