Pazartesi, Eylül 21, 2020
Ana Sayfa Donanım AMD Ryzen 4000 “Vermeer ”'in TSMC 5nm + düğümü içerdiği söylentileri

AMD Ryzen 4000 “Vermeer ”’in TSMC 5nm + düğümü içerdiği söylentileri

AMD Ryzen 4000

AMD’nin iddia ettiği gibi 7nm’de Ryzen 4000 serisini tanıtmak planlarını değiştirdi.

DigiTimes: 5nm üzerinde AMD Ryzen 4000?

DigiTimes’a göre AMD, 7nm EUV üretim düğümünde Zen3 çekirdeği içeren yeni mimari uygulama planlarını değiştirdi. Şirketin şimdi 5nm düğümünde (5nm +) Ryzen 4000 serisini başlattığı söylentileri var.

TSMC dökümhanesi Nisan ayında sadece 5nm gofretlerin seri üretimine başladı ve dördüncü çeyrekte üretime 5n + yükseltilmiş bir düğüm eklendi. Digitimes, bunun AMD’nin başlangıçta Eylül / Ekim’i hedeflediği için Ryzen 4000 lansman planlarını etkileyeceği iddia ediliyor.

Söylentilere göre AMD ve TSMC döküm planlarını değiştirdiler. Başlangıçta 2020’nin sonunda piyasaya sürülmesi beklenen Ryzen 4000 masaüstü işlemci serisi şimdi TSMC’nin 7nm EUV yerine gelişmiş 5nm işlemcisini (5nm Plus) kullanacak.

– DigiTimes

Bu söylenti, AMD’nin TSMC’nin 5nm dönemi için kilit ortağı olacağını önerebilir. AMD rapor hakkında yorum yapmadı. Şirket sadece Zen3’ün 2020 sonlarında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Maalesef, lansmanın EPYC veya Ryzen serisine atıfta bulunup bulunmayacağı doğrulanmadı.

5nm + ‘nın Threadripper’ Genesis Peak ‘serisi tarafından da kullanılıp kullanılamayacağı belli değil. NVIDIA’nın ayrıca Hopper serisi için 5nm TSMC düğümünü tanıttığı söyleniyor, ancak Ampere’nin Tesla (şimdi Tensor Core Serisi), Quadro ve GeForce serilerine yayılması beklendiği için bundan çok uzak görünüyor.

Rapor, AMD resmi yol haritalarına karşı çıkıyor ve açıkça Zen3 çekirdeklerinin 7 nm’lik bir düğümde başlatılacağını belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Katherine Langford’un başrolde yer aldığı Cursed için yeni bir fragman sundu

Hikayesi Arthur efsanelerine atıfta bulunan Tom Wheeler ve Frank Miller'ın romanından uyarlanan gösteri 17 Temmuz'da başlayacak. Netflix'ten yeni bir fantastik dizi geliyor. 17 Temmuz'da başrolde Katherine...

Teenage Mutant Ninja Turtles Yeni Bir Film Yeniden Başlayacak

Son tarih, Nickelodeon'un Teenage Mutant Ninja Turtles filmlerini yeniden başlatmayı planladığını bildirdi. Prodüksiyon, bilgisayar animasyonu ile oluşturulacaktır. Teenage mutant ninja kaplumbağalar yine sinemalarda olacak. Son tarih , Nickelodeon'un Teenage...

Alfred Wegener

Alfred Wegener Alfred L. Wegener 1 Kasım 1880’de Berlin’de doğmuştur. Bugün Humboldt Üniversitesi olarak bilinen Friedrich Wilhems Üniversitesi’nde gökbilim ve meteoroloji eğitimi almış, 1905 yılında...

John Stuart Mill

John Stuart Mill John Stuart Mill 1806 yılında Londra’da doğdu. Babası zamanının tanınmış bir felsefecisi ve ekonomisti olan James Mill’dir (1773-1836). James Mill’in eğitim konusunda...

Recent Comments

admin on 300full-60