4 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Amazon Web Services Bulut Geliri Üçüncü Çeyrekte % 29 Arttı

Amazon Web Services Bulut Geliri Üçüncü Çeyrekte % 29 Arttı

- Advertisement -
- Advertisement -

Amazon Web Services, bulut işletmesi için 11,6 milyar dolarlık gelirle analist beklentilerini aştı ve geçen 2019’un aynı çeyreğine göre yüzde 29’luk muazzam bir artış oldu.

Büyümesi, son çeyrekte istikrarlı bir yüzde 29 çizgisinde devam etti. Evde çalışmaya olan talep arttıkça, şirketin önde gelen web ve bulut hizmetleri isteğe bağlı hale geldi. AWS’ye güvenen önde gelen şirketler, ünlü video konferans firması Zoom ve Slack gibi bu salgını atlattı.

Hem devlet kurumları hem de özel kuruluşlar, web sitelerini ve uygulamaları çalıştırmak için bilgi işlem, depolama ve ağ oluşturma araçları için AWS’ye güvenir. Şirket, benzersiz iş yükü gereksinimleri olan müşterilere yardımı genişletir ve mevcut bulut kaynaklarından en iyi şekilde yararlanır.

Amazon Web Services Bulut Geliri Üçüncü Çeyrekte % 29 Arttı

AWS, 3.54 milyar dolarlık işletme geliri açıkladı, geçen yılın verilerine göre yüzde 56 arttı ve FactSet’in 3,45 milyar dolarlık mutabakatının üzerinde. Faaliyet kar marjı, ikinci çeyreğin agresif yüzde 31,1 artışına kıyasla yüzde 30,5 arttı.

AWS, toplam 6,2 milyar dolarlık işletme gelirinden 3,5 milyar doları aşarak Amazon’un kârını artırma rolünü sürdürdü. Bu üçüncü çeyrek verileri , toplam işletme gelirinin yüzde 57’si için en büyük kar faktörü olma çizgisini çizdi.

Web hizmetleri yıllardır 2018’e göre yüzde 46’lık muazzam bir büyüme gösterdi. Şirket yeni bir bulut teklifi sunarken, hatta pazardaki en büyük rakibi Azure’u bile geçerken, gelir daha da arttı.

Microsoft, bulut bilişim hizmeti için herhangi bir gelir raporu yayınlamamasına rağmen. Ancak analistler, Azure’un gelirinin 6,3 milyar ABD doları olduğunu tahmin etti ve bu, aynı dönemde AWS’nin gelirinin yalnızca yüzde 54’ünü oluşturdu.

27 Ekim Salı günü Microsoft, geliri hakkında bir rapor yayınladı ve Azure ve diğer iş bileşenleri dahil olmak üzere ‘ticari bulut’ verilerini düşürdü , yaklaşık 15,2 milyar dolarlık satış. Bu, 2020’nin ilk çeyrek verileri ve yıllık 50 milyar dolarlık ticari bulut karı içindir.

Laggard

11,6 milyar dolarlık devasa AWS geliri etkileyici olsa da, Amazon’un en yavaş gelişen işletmesidir. Aslında, House Judiciary’nin Demokratik çalışanları, Amazon’un AWS’den elde ettiği geliri işinin daha az karlı kısımlarını finanse etmek için nasıl kullandığına dair bir rapor sundu.

Amazon’un diğer bölümleri AWS’den daha hızlı büyüdü, Kuzey Amerika geliri yüzde 39 arttı ve uluslararası kâr yüzde 37’ye ulaştı. Bu veri parçaları, AWS’nin çokuluslu devin diğer bileşenlerinden daha “geride” olduğunu doğruladı .

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60