Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Webmaster Amazon Liste İçeriği Oluşturmak İçin Üretken Yapay Zeka Aracını Başlattı

Amazon Liste İçeriği Oluşturmak İçin Üretken Yapay Zeka Aracını Başlattı

- Advertisement -
- Advertisement -

Amazon, listeleme içeriği oluşturmak için üretken yapay zekayı (AI) kullanarak satıcılarının hayatlarını basitleştirme konusunda önemli bir adım attı.

Amazon, Amazon Accelerate etkinliğinde satıcıların daha ilgi çekici ve ayrıntılı ürün listeleri oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni üretken yapay zeka yeteneklerini sergiledi.

İlgi çekici ürün başlıkları, madde işaretleri ve açıklamalar oluşturmak geleneksel olarak satıcılar için hantal bir görev olmuştur.

Yeni ortaya çıkan teknoloji bu engeli ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Amazon’un üretken yapay zeka aracı, büyük dil modellerini (LLM’ler) kullanarak satıcıların kapsamlı ve ilgi çekici ürün açıklamaları oluşturmasına yardımcı olabilir.

Süreç son derece basittir. Satıcıların ürünle ilgili yalnızca kısa bir açıklama veya birkaç anahtar kelime sağlaması gerekir.

Amazon’un yapay zekası, satıcının incelemesi için yüksek kaliteli, ayrıntılı içerik üretir.

Satıcılar memnun kaldıkları takdirde bu içeriği doğrudan ürün listelemelerine yükleyebilirler.

Aşağıdaki video, listeleme içeriği oluşturma özelliğinin nasıl çalıştığının hızlı bir gösterimini sunmaktadır.

Bu özellik, satıcıların zamandan tasarruf etmesine ve listelerde daha yüksek kalite ve tutarlılık oluşturmasına yardımcı olacak, böylece müşterinin alışveriş deneyimini geliştirecek.

Amazon Seçim ve Katalog Sistemleri Başkan Yardımcısı Robert Tekiela, duyurudaki gelişmelerden duyduğu heyecanı dile getirdi.

“Yeni üretken yapay zeka modellerimizle, ürün bilgisini benzeri görülmemiş bir ölçekte ve kalite, performans ve verimlilikte çarpıcı bir iyileşmeyle çıkarımlarda bulunabilir, geliştirebilir ve zenginleştirebiliriz.

Modellerimiz, öğrendikleri çeşitli bilgi kaynakları, gizli bilgiler ve mantıksal akıl yürütme yoluyla ürün bilgilerini çıkarmayı öğrenir.

Örneğin, özelliklerde çap listeleniyorsa masanın yuvarlak olduğu sonucunu çıkarabilirler veya görüntüsünden bir gömleğin yaka stilini anlayabilirler.”

Bu Amazon’un ilk kullanımı değil, Ürün listelemelerini zenginleştirmek için üretken yapay zeka.

Satıcılara yönelik en yeni yapay zeka aracının ürün listeleme kalitesini, optimizasyonu ve dönüşüm oranlarını iyileştirmesi bekleniyor.

Yeni yetenekleri test eden satıcılardan gelen ilk geri bildirimler son derece olumlu. Ancak kullanıcıların doğruluğundan emin olmak için herhangi bir üretken yapay zeka aracındaki içeriği incelemesi gerekir.

Birçoğu zaten yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği kullanıyor ve teknolojinin verimliliğini ve etkinliğini test ediyor.

Amazon bunun yalnızca bir başlangıç ​​olduğuna inanıyor ve satıcı deneyimini geliştirmek için yapay zekayı daha da entegre etmeyi planlıyor.

BENZER YAZILAR

VDW

VDW dosyası nedir? VDW, bir Web çizimini işlemek için gereken akışları ve depoları belirten Visio Graphics Service dosya biçimidir. Bir web çizimi, bir vektör veya...

Protocol Nedir?

Protocol Nedir? Protokol, elektronik cihazların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan standart bir kurallar dizisidir. Bu kurallar, ne tür verilerin iletilebileceğini, veri göndermek ve almak için hangi...

Nursel Köse Kimdir – Nursel Köse Biyografisi

Nursel Köse Kim - Nursel Köse Biyografi - Nursel Köse Hayatı     Adı Soyadı : Nursel KÖSE  Doğum Tarihi : - - 1970  Doğum Yeri...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...