Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana Sayfa Webmaster Altın Anahtar Kelimenin Kilidini Açmanın 3 Yolu

Altın Anahtar Kelimenin Kilidini Açmanın 3 Yolu

- Advertisement -
- Advertisement -

Anahtar kelime araştırması genellikle SEO’nun temel taşı olarak düşünülür ve birçok SEO stratejisinin temelini oluşturur. Sonuçta, insanların ne aradığını ve sitenizin hangi sonuç sayfalarını doldurduğunu bilmiyorsanız, web sitenizi arama motorları için nasıl optimize edebilirsiniz?

İster SEO konusunda yeni olun, ister yıllardır yapıyor olun, şansınız düzenli olarak anahtar kelime araştırması yapıyor olmanızdır.

O halde soru şu: Sürecinizi hangi yollarla daha da iyi hale getirebilirsiniz?

SEO yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, burada oyununuzu hızlandırmanıza veya iş akışınızdaki gereksiz bir adımı ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak yeni bir ipucu bulacağınıza bahse gireriz.

Aşağıda, bugün anahtar kelime araştırmanıza verimlilik ve etkililik katmanın ve bazı altın fırsatları keşfetmenin üç yolu verilmiştir.

1. Niceliğe Değil Niteliğe Gidin.

Buradan başlayın:

  1. SERP rakiplerinizi belirleyin.
  2. Anahtar kelime çakışmasını analiz edin.
  3. Çarpma mesafesindeki anahtar kelimeleri belirleyin.

Şimdiye kadar var olan tüm anahtar kelimeleri bir e-tabloya çekmek ve oradan gitmek cazip geliyor. Ancak zaman sınırlı olduğunda ve sonuçlara hemen ihtiyaç duyulduğunda, daha akıllıca çalışmalısınız. Neyse ki, bu çabada size yardımcı olacak araçlar icat edildi.

Peki kaliteden ne anlıyoruz?

Kalite, iş hedeflerinize tabi olsa da, genel olarak konuşursak, gerçek işletme rakiplerinize kıyasla arama sonuçlarında nasıl daha görünür olabileceğinize veya şu anda anahtar kelimeler ve konular için ilk sayfada kimlerin sıralandığına bakacaksınız. için bir çözüm var. Yani oradan başlayabilirsiniz.

Herhangi bir varsayımda bulunmadan önce gerçek SERP rakiplerinizin kim olduğunu (hedef anahtar kelimeleriniz için sonuçlarda görünen beklenmedik oyuncular) anlayın. Bunları paylaştığınız ve/veya örtüştüğünüz anahtar kelimelerin yüzdesine göre değerlendirin.

Ardından, sayfa 1’e çarpıcı bir mesafede olduğunuz anahtar kelimeleri belirlemek için bir anahtar kelime boşluk aracında bu en iyi rakipleri karşılaştırın.

Altın Anahtar Kelimenin Kilidini Açmanın 3 Yolu
Moz.com’dan ekran görüntüsü

2. Gruplandırma İşleminizi Otomatikleştirin.

Alakalı anahtar kelimelerin listesi harika bir başlangıçtır, ancak doğal olarak örtüşen çok benzer kelime öbeklerinden oluşan uzun bir listeyle sonuçlanabilir. Eyleme geçirilebilir SEO ve içerik stratejisini yönlendirmek için, benzer anahtar kelimeleri birlikte gruplamak, kaç tane içerik oluşturmanız veya iyileştirmeniz gerektiğini anlamak için önemlidir.

  1. Tohum anahtar kelimenizi tanımlayın.
  2. Kaynak türüne göre filtreleyin.
  3. Benzer anahtar kelimeleri gruplayın.

Anahtar kelimeleri gruplama süreci, benzer bir amaca sahip olabilecek anahtar kelimeleri belirlemenize olanak tanır.

Örneğin, “elmalı turta tarifleri” arayan biri, “elmalı turta nasıl yapılır” arayan biriyle aynı arama amacına sahip olabilir. Bu anahtar kelimeleri birlikte gruplayarak, aynı anda birden fazla anahtar kelimeyi hedefleme fırsatlarını belirleyebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri manuel olarak gruplamak, kaç anahtar kelimeyle çalıştığınıza bağlı olarak yoğun iş gücü gerektirebilir. Excel’de şu anda kendi başınıza yapmakta olduğunuz işlemi basitleştiren bir araç varsa onu kullanın! Sonuçta SEO yazılımının var olmasının bir nedeni var. El emeğini ne kadar kısarsanız, o kadar çok müşteriyi destekleyebilir ve diğer SEO görevlerine o kadar fazla zaman ayırabilirsiniz.

Benzer anahtar kelime grupları oluşturmak için devasa belirsiz anahtar kelime listenizi gözden geçirmek yerine, içerik ekibinizin sağlamasına yardımcı olacak anahtar kelime ve kelime öbekleri türlerine odaklanmanıza yardımcı olacak bir anahtar kelime gruplama aracı kullanın.

Moz’un Anahtar Kelime Gezgini anahtar kelime önerileri filtreleme işleviyle bu adımı pasta kadar kolay hale getirir. Önerileri döndürmek için tohum anahtar kelimenizi girdikten sonra, ‘soru olan’ anahtar kelimeler dahil olmak üzere bir öneri türleri listesinden filtre uygulayın. Daha sonra, onu gerçekten bilemek için değişen derecelerde sözcüksel benzerlik ve hacim aralığına göre gruplandırabilirsiniz.

Altın Anahtar Kelimenin Kilidini Açmanın 3 Yolu
Moz.com’dan ekran görüntüsü

BENZER YAZILAR

3D Printer Nedir?

3D Printer Nedir? 3B yazıcı, üç boyutlu nesneler oluşturan bilgisayar destekli bir üretim (CAM) cihazıdır. Geleneksel bir yazıcı gibi, bir 3B yazıcı da bir bilgisayardan...

Harika Özovalı Kimdir – Harika Özovalı Biyografisi

Harika Özovalı Kimdir - Harika Özovalı Resimleri - Harika Özovalı Biyografisi - Harika Özovalı Hakkında    Harika Özovalı, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1975 yılında İstanbul'da...

VP9

VP9 dosyası nedir? Google, VP8’in halefi olarak telifsiz, açık kaynaklı bir video kodlama standardı olarak VP9 codec’ini geliştirmiştir. Orijinal olarak YouTube’daki ultra HD içeriği sıkıştırmak için...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...