Salı, Haziran 6, 2023
Ana Sayfa Mobil AirPods Pro ve Beats Fit Pro: Apple'ın pahalı kulaklıklarını atlamak için 6...

AirPods Pro ve Beats Fit Pro: Apple’ın pahalı kulaklıklarını atlamak için 6 neden

- Advertisement -

AirPods Pro ve Beats Fit Pro: Apple’ın pahalı kulaklıklarını atlamak için 6 neden

AirPod’ların popüler bir satın alma olduğuna hiç şüphe yokAncak, kendiniz veya sevdiğiniz biri için bu tatlı gürültü önleyici iyiliği elde etmek için bir çift AirPods Pro almayı düşünüyorsanız, bunun yerine Apple’ın başka bir kulaklığını düşünmelisiniz: daha yeni Beats Fit Pro. İşte bu yüzden bunun yerine AirPods Pro’nun kardeşini tercih etmelisiniz.

1. NEREDEYSE VAZGEÇERSİNİZ

  • Evet: Aktif Gürültü Önleme (ANC) 
  • Evet: Şeffaflık modu
  • Evet: Tek dokunuşla kolay eşleştirme
  • Evet: Dinamik kafa izleme özellikli Uzamsal Ses
  • Evet: IPX4 ter ve su geçirmezlik 
  • Evet: Eller serbest “Hey Sırı”  
  • Evet: Apple cihazlarına otomatik geçiş  
  • Hayır: Kablosuz şarj

Basitçe söylemek gerekirse, Beats Fit Pro, AirPods Pro’yu özel yapan tüm özelliklere sahiptir ve kablosuz şarj dışında Apple kullanıcıları için en kolay ve en kullanıcı dostu seçimdir. Kablolu şarj, bazı kişilerin tercih edeceği Lightning kablosu yerine USB-C üzerinden yapılıyor.

Beats Fit Pro’nun AirPods olduğunu söylemek abartı olmaz. Özellikler ve uyumluluk açısından öyleler. AirPods Pro özelliklerinin veya işlevlerinin neredeyse hiçbirinden vazgeçmiyorsunuz… Sonuçta Beats, Apple’a ait ve Beats Fit Pro’nun içindeki H1 çipiyle, AirPods Pro’nun yaptığı gibi çalışıyorlar. Sadece daha iyi.

2. DAHA İYİ UYARLAR

Beats Fit Pro’nun en büyük avantajı, daha iyi oturmasıdır. Takması daha rahattır ve AirPods Pro’dan daha iyi kulaklarınızda kalırlar. Yerleşik kanat uçları şaşırtıcı derecede rahattır ve ‘tomurcuklara önemli fiziksel aktivite sırasında bile yerinde kalmaya yetecek kadar ekstra tutuş ve denge sağlar. AirPods Pro rahatsız edici değil, ancak Beats Fit Pro’dan daha çok kulağınızın şekline bağlı ve AirPods Pro’yu yerinden oynatmak daha kolay.

Beats’in AirPods Pro’daki ‘gövdeyi sıkıştır’ sensörü yerine basılacak gerçek fiziksel düğmelere sahip olduğundan bahsetmiş miydim? AirPods Pro gövdesini sıkmak her zaman kulaklığın biraz gevşemesine neden olurken, Beats düğmesine basmak kulaklığı kulağınıza daha sıkı bir şekilde iter. Kullanımı daha kolay ve daha önce hiç kazara tuşlara basmadım veya kulağımdan düşürmedim.

3. SESLERİ DAHA İYİ OLUYOR

Belki daha iyi oturdukları için veya özel 9,5 mm’lik sürücü yüzündendir, ancak Beats, AirPods Pro’dan biraz daha dolgun ve net ses verir. Beats, iğrenç derecede bas ağırlıklı olmakla ünlüdür, ancak burada bunların hiçbirini bulamadık. Bunun yerine oldukça dengeliler.

Aktif Gürültü Engelleme (ANC), AirPod’larda olduğu kadar iyi çalışır ve kulağa mükemmel, doğal gelen Şeffaflık modu da oradadır. Kafa izlemeli uzamsal ses de öyle.

The Beats Fit Pro Harika görünüyor.
The Beats Fit Pro Harika görünüyor.

En az AirPods Pro kadar iyi ve genellikle biraz daha iyi, küçük bir istisna dışında: AirPods Pro biraz daha iyi mikrofon kalitesine sahip. Her ikisi de, rüzgar gürültüsünü reddetme gibi özelliklere sahip çift hüzme oluşturan mikrofonlar kullanır ve fark, nispeten küçük olsa da, fark edilir. Zorlu koşullarda, AirPods Pro ile görüşmenin diğer ucundaki kişiye biraz daha iyi ses çıkaracaksınız. Daha iyi müzik kalitesi için bu değiş tokuşu yapacağım.

4. DAHA İYİ GÖRÜNÜYORLAR

AirPods Pro beyaz olarak sunulur. Kaldırıcı ticari marka AîrPod gövdeleri var. Umarım bunu seversin, çünkü aldığın şey bu. Beats Fit Pro’nun sapları yoktur ve sizi Star Trek’teki Uhura gibi göstermeden kulaklarınıza oturacak kadar küçüktür. Onları beyaz, siyah, gerçekten hoş bir ‘bilge’ grisi ve ‘taş’ moru denen bir şey, ki bu da… lavanta olabilir.

Ama isimler bir yana, mesele şu ki, seçenekleriniz var. Ama gerçekten beyaz isteseniz bile, Beats Fit Pro aslında daha iyi görünür – yalnızca “AirPods’um var!” reklamını gerçekten yapmak istemiyorsanız.

5. PİL DAHA UZUN ÖMÜRLÜ

Apple, AirPods Pro’nun ANC etkinken tek bir şarjla yaklaşık dört buçuk saat dayanması gerektiğini söylüyor; Beats Fit Pro size altı saat verir.

ANC etkinleştirildi (yedi olmadan), ki ben de bunu doğruladım.

Tek şarjla fazladan bir buçuk saat Dinleme süresi o kadar da büyük gibi gelmeyebilir ama aslında yüzde 33 Daha Uzun Pil Ömrü!

Ve hangi modeli seçerseniz seçin, bir kutuda sürekli şarj alacaksınız. Bitmeden önce ek üç-dört tam şarj. Ve her ikisi de yalnızca beş dakikalık şarjın ardından yaklaşık bir saatlik Dinleme süresi sağlar.

6. DAHA AZ EKPENSİF (Belki)

AirPods Pro perakende fiyatı 239 £, Beats Fit Pro ise 199 £. Hangisinin daha iyi bir değer olduğu çok açık.

Yoksa öyle mi? AirPods Pro’da oldukça önemli bazı fırsatlar görmeye başlıyoruz, ancak Beats Fit Pro yeterince yeni olduğu için indirimler henüz başlamadı. Hepsini aynı fiyata bulmanız oldukça mümkün. Fiyat aynı olsa bile Beats’i alırdım.

AIRPODS PRO’NUN HALA BAZI AVANTAJLARI VAR

Beats Fit Pro’nun çoğu insan için daha keyifli bir ürün olduğunu düşünmemiz, çoğu zaman AirPods Pro’yu tavsiye edecek hiçbir şey olmadığı anlamına gelmez.

İlk olarak, hey, onlar AirPod’lar. İnsanların size Bakmasını ve AirPods kullandığınızı bilmesini istiyorsanız, bu Bakış yanlış anlaşılamaz. Şarj kutusu da biraz daha kompakt. Beats Fit Pro, önceki Beats kulakiçi kulaklıklardan biraz daha küçük ve cebe sığması kolay bir şarj kutusuna sahip olsa da, AirPods Pro’nun ultra kompakt ve yoğun tasarımına sahip olmadıkları inkar edilemez.

Ayrıca, Beats Fit Pro ile değil, AirPods Pro ile elde ettiğiniz kablosuz şarj ve MagSafe var. Bunun kritik bir özellik olup olmadığı MUHTEMELEN çok kişiseldir. Kasanın kendisinde üç veya dört kez iyi bir güç yeniden şarjı ve USB/Lightning’in daha hızlı şarj edilmesiyle, kasayı birkaç saatliğine fişe takmayı tercih ederim.

Arada sırada onu kablosuz bir şarj pedinde doğru noktaya yerleştirmeye çalışmak yerine. Ancak yalnızca kablosuz olarak şarj etmek isteyenler var ve bu bir anlaşmayı bozabilir. Açıkçası, her gün kablosuz şarj yerine 1,5 saatlik pil Ömrünü kullanıyorum.

Ancak Beats Fit Pro, AirPods Pro’dan (genel olarak) daha iyi olsa da, bu, AirPods Pro’nun kötü olduğu anlamına gelmez. Tam tersine… bir iPhone kullanıcısıysanız, alabileceğiniz en iyi AirPod’lar onlar. Sadece Apple, AirPod olmayan ve Apple markasını taşımayan AirPod’lar yapıyor, bu daha da iyi oluyor.

BENZER YAZILAR

Google, Ağustos İçin Bir Ürün İnceleme Algoritması Güncellemesini Hazırlıyor

Yaklaşan güncelleme, Google’ın arama sonuçlarında ilk elden uzmanlığa dayalı daha yararlı, derinlemesine incelemeler gösterme çabalarını sürdürüyor. Google’ın bir sonraki ürün inceleme güncellemesi için zamanlaması, henüz...

Partron’un ikinci çeyrek kazanç düşüşü, Samsung’un telefon kamerası tedarik zincirindeki değişikliği gösteriyor

Resim: Samsung   Akıllı telefondaki genel düşüş büyük endişe gerektiriyor Akıllı telefon kamera modülü üreticisi Partron, büyük müşteri Samsung’un daha az akıllı telefon üretmesi nedeniyle ikinci çeyrek...

Apple, Premium Akıllı Telefon Pazarına 2022’de Yüzde 75’lik Bir Payla Hakim Oldu, 2021’de Elde Ettiklerinden Daha Yüksek

Yavaşlayan bir ekonomi, 2022'de genel akıllı telefon sevkiyatlarında düşüşe neden oldu, ancak satışlar bir yıl öncesine göre yüzde 1 arttığı için premium pazar gelişmeye...

Murtaza – Orhan Kemal

Kitabın Konusu: Murtaza’nın unvan namus şeref işini hakkıyla yapma uğruna yaşadığı olaylar edindiği düşmanlıklar ve yaptığı mücadele anlatılır.Kitabın Anafikri : İnsanın sorumlulukları vazifesi hayatındaki...

AirPods Max’in Aktif Gürültü Önleme, Apple’ın Son Ürün Yazılımı Güncellemesinden Sonra Darbe Aldı

En son ürün yazılımı güncellemesinin ardından, yeni bir ses testine göre AirPods Max kulaklıklar Aktif Gürültü Önlemede daha az etkili. AirPods Max, Apple'ın size...

Google Pixel tablet, Cihaz EVT Aşamasına Girdiği Bildirildiğine Göre İlk Ekranını, Depolama Ayrıntılarını Aldı

Google'ın Pixel tabletinin önümüzdeki yıl gelmesi bekleniyor, ancak bundan önce, resmi olarak seri üretime girmeden önce birkaç aşama olacak. En son güncellemeye göre cihaz, ekran...

POPÜLER YAZILAR

Gigabyte, 600 ve 700 Serisi Anakartlarına “Yeni Nesil Intel Masaüstü CPU” Desteği Ekliyor

Gigabyte, 600 ve 700 serisi anakartları için Intel'in yeni nesil masaüstü CPU desteği ekleyen yeni bir BIOS güncellemesini sessizce yayınladı. Gigabyte 600 ve 700 Serisi...

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Apple'ın merakla beklenen AR Kulaklığını Pazartesi günü WWDC etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz bir süredir söylenti değirmeninde dinlendi ve birkaç gecikmeden sonra, kulaklık nihayet...

Gmail Doğrulama Rozetlerini hatırlıyor musunuz? Dolandırıcılar Onlardan Yararlanmanın Bir Yolunu Buldu

Google, insanların her e-posta aldıklarında güvende olmalarını sağlamanın çeşitli yollarını araştırmaktadır. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli önlemler aldı: yakın zamanda duyuruldu İleti...

Apple’ın 12 Çekirdekli ‘X1’ Yonga Setli AR Kulaklığı, Yeni Benchmark Sızıntısında M2 Max’ten Daha Hızlı Performans Gösteriyor, Ama Ne yazık ki Skorlar Sahte

SoC'nin X1 olarak adlandırıldığını ortaya çıkaran en son kıyaslama sızıntısını duymak bizim için şaşırtıcıydı. 8 çekirdekli bir CPU yerine liste, M2 Max'ten daha yüksek...