- Advertisement -

WinZip uygulamaları, WinZip’in önceki sürümlerinde kullanılan geleneksel Zip 2.0 şifreleme yönteminden çok daha fazla şifreleme sağlama sağlama 128 ve 256 bit anahtar AES şifrelemesini iyileştirme.

WinZip 12.0, WinZip’te şifreleme kullanırken parola karmaşıklığı gereksinimlerini yapılandırmak için özelleştirilebilir parola ilkeleri dile getirdi. Minimum şifre uzunluğu ve gerekli harf, sayı ve / veya karakter karışımını ayarlamak kullanıcı tanımlı seçeneklerdir (bkz. Şifre Politikası ). Büyük harfler, küçük harfler, rakamlar ve sembollerdir.

WinZip’in gelişmiş şifrelemesi (FIPS-197 onaylı), 2001 yılında Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) tarafından Federal Bilgi İşleme Standartları (FIPS) Yayın 197’de Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) olarak değiştir Rijndael şifreleme algoritmasını kullanma. .

Diyaloğu Şifrele

AES, genel bir güvenlik protokolünün bir bileşeni olarak uygulandığında, çok yüksek derecede kriptografik güvenliğe izin verir, ancak yine de operasyonda hızlı ve etkilidir.

WinZip’in AES şifrelemesinin kullanımı geleneksel Zip 2.0 şifrelemesi kadar kolay: tek yapmanız gereken şifreleme yöntemini seçmek ve parolanızı belirlemektir.

AES şifreleme teknolojisine ek olarak WinZip, şifrelemeyi kolaylaştıran bir dizi kullanılabilirlik geliştirmesi sağlar. En iyi şekilde, mevcut bir Zip dosyasıyla şifreleyebilirsiniz. Sürüm 14 veya sonraki bir sürümü kullanıyorsanız, WinZip sadece AES şifrelemeli Intel tabanlı bilgisayarları tanıyacak ve şifreleme işlemlerini iki ila üç kat daha hızlı hale getirmek için mevcut donanım desteğini kullanacaktır.