Pazar, Eylül 25, 2022
Ana Sayfa Haber Adobe, Figma’yı 20 Milyar Dolara Satın Aldı

Adobe, Figma’yı 20 Milyar Dolara Satın Aldı

Üç aylık kazanç raporuyla aynı zamana denk gelen bir duyuruda, Adobe basın bülteni aracılığıyla bildirdi çevrimiçi işbirlikçi tasarım yazılımı şirketi Figma’yı satın alacak.

Nakit ve stok olarak 20 milyar dolar değerinde olduğu bildirilen anlaşma, Adobe’nin uzak/hibrit çalışma çağında pazar payı elde etmeyi amaçladığı için işbirliği odaklı tekliflerini genişletecek.

Adobe, basın açıklamasında “Adobe ve Figma birlikte yaratıcılığın ve üretkenliğin geleceğini yeniden tasarlayacak, web’de yaratıcılığı hızlandıracak, ürün tasarımını geliştirecek ve küresel yaratıcı, tasarımcı ve geliştirici topluluklarına ilham verecek” dedi.

“Birleştirilmiş şirket, müşteriler, hissedarlar ve sektör için önemli bir değer yaratmak için muazzam, hızlı büyüyen bir pazar fırsatına ve yeteneklerine sahip olacak.”

Satın Alma, Adobe’nin Web Yeteneklerini İyileştirir

2012 yılında kurulan Figma, ekiplerin gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmasına olanak tanıyan bulut tabanlı tasarım yazılımı sağlar. Doğrudan Adobe XD ile rekabet eder.

Bu satın alma, Adobe’nin zorlandığı bir alan olan web yeteneklerini yükseltir.

Adobe, kendi görüntüleme, fotoğraf, illüstrasyon, video, 3D ve yazı tipi özelliklerini Figma platformuna entegre etmeyi planladığını söyledi.

Adobe’nin başkanı ve CEO’su Shantanu Narayen basın açıklamasında, “Adobe’nin büyüklüğü, organik inovasyon ve inorganik satın almalar yoluyla yeni kategoriler oluşturma ve en son teknolojileri sunma yeteneğimizde yatmaktadır” dedi. “Adobe ve Figma’nın birleşimi dönüşümseldir ve işbirlikçi yaratıcılık vizyonumuzu hızlandıracaktır.”

Henüz bir açıklama yapılmamış olsa da Adobe’nin gelecekte bir noktada Creative Suite’e Figma’yı dahil etmesi muhtemel görünüyor.

Figma’nın kurucu ortağı ve CEO’su “Adobe’nin teknolojisine, uzmanlığına ve kaynaklarına erişim ile Figma platformunun büyümesini ve yeniliğini hızlandırmamız için büyük bir fırsat var.” Dylan Field basın açıklamasında şunları söyledi: onun şirketinden. “Ayrıca, Figma teknoloji yığını içinde en iyi yaratıcı araçların nasıl görünebileceğini yeniden hayal etme fırsatına sahip olacağız.”

Figma Öngörülebilir Gelecek İçin Bağımsız Çalışmaya Devam Edecek

Kısa vadede Figma kullanıcıları, platformun her zaman olduğu gibi çalışmasını bekleyebilir. Figma’nın arkadaşları çalışmaya devam edecek ve eğitim amaçlı kullanım için ücretsiz olmaya devam edecek.

Field, yayında “Figma’yı her zaman yürüttüğümüz şekilde yönetmeye devam etmeyi planlıyoruz – topluluğumuz, kültürümüz ve işimiz için en iyi olduğuna inandığımız şeyi yapmaya devam ediyoruz” dedi. “Adobe, Figma’nın özerk bir şekilde çalışmasına derinden bağlıdır.”

Field, birleşmeyle ilgili iyimserliğini dile getirerek, gelecekte Figma’nın daha da hızlı büyümeye başladığı nokta olarak tanımlanacağını öne sürdü.

RELATED ARTICLES

Netflix için işler daha da kötüye gitmek üzere olabilir

Yeni bir ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dört Netflix abonesinden biri bu yıl akış hizmetinden ayrılmayı planlıyor. 1.000 Amerikalıyla yapılan anket – bu nedenle ezici...

Windows 11 ilk büyük güncellemeyi alıyor – işte yenilikler ve nasıl indirileceği.

Microsoft, bu sonbaharın Windows 11 güncelleme şu anda 190'dan fazla ülkede yayılıyor ve işte yeni güncelleme hakkında bilmeniz gereken her şey. Windows 11 2022 Güncellemesi...

Rangers vs Napoli nasıl canlı olarak TV’de ve çevrimiçi olarak izlenir ve ücretsiz olarak dinlenir

Rangers vs Napoli nasıl izlenir: Rangers, A Grubu'nda Napoli'yi konuk ederken Şampiyonlar Ligi Ibrox'a geri dönüyor. 'Gers, Ajax'ta 4-0 kaybederken, Napoli geçen sezonun finalistleri Liverpool'u...

Most Popular

Resmi iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Duvar Kağıtlarını İndirin

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro akıllı telefon serisindeki resmi duvar kağıtları artık farklı renklerde indirilebilir. Sahip Olabileceğiniz Tüm Cihazlar için Resmi iPhone 14, iPhone...

iPhone’da Hava Kilidi Ekranı Nasıl Ayarlanır ?

Bulunduğunuz yerdeki mevcut hava durumunu görüntülemek için iPhone Kilit Ekranınızı ayarlamak ister misiniz? Bunu iOS 16'da yapabilirsiniz ve size nasıl olduğunu göstereceğiz. iOS 16'da iPhone...

iOS 16’da Son Silinen ve Gizli Albümler Kilitlendi

Bu son derece harika. iOS 16'yı yüklediyseniz, Son Silinen ve Gizli albümlerinizin kilitli olduğunu fark edeceksiniz. Son Silinen ve Gizli Albümünüze Artık Herkes Erişemez -...

İPhone’da “Güncellemeye Hazırlanıyor” Hatasında iOS 16 Sıkışması Nasıl Onarılır

Apple, dünyaya en son iOS 16 güncellemesini yayınladı ve hemen şimdi uyumlu iPhone modellerinize indirebilirsiniz. Güncellemeyi hemen iPhone'unuza yüklemekle ilgileniyorsanız, bunu Ayarlar uygulamasından yapabilirsiniz. Sürekli...

Recent Comments