Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Microsoft 2023'te Windows 11 için Sırada Ne Var?

2023’te Windows 11 için Sırada Ne Var?

- Advertisement -
- Advertisement -

Microsoft, Windows 11 deneyimini daha da geliştirmek için durmaksızın çalışıyor ve söylemeye gerek yok, şimdiye kadar her şey bir cazibe gibi çalıştı.

Bu yılın başlarında kullanıma sunulan 2022 Güncellemesi, Moment 2 güncellemesinin Dosya Gezgini’ndeki sekme desteği de dahil olmak üzere daha fazla güzellikle birlikte gelmesiyle, oradaki kullanıcılara çok büyük yeni özellikler getirdi.

2023 hemen köşedeyken, özellikle yazılım devinin Windows 12 adlı tamamen yeni bir işletim sisteminin piyasaya sürülmesini planladığına inanılırken, kullanıcıların Windows 11 için sırada ne olduğunu merak etmesi mantıklı.

İyi haber şu ki, Microsoft’un Windows 11 için kullandığı mevcut strateji değişmeyecek, bu nedenle 2023’ün de büyük haberlerle gelmesi bekleniyor.

Bunun nedeni, şirketin gelecek yıl Windows 11 için bir değil, iki değil, üç farklı büyük güncelleme planladığı bildiriliyor.

Bunlardan ilki, temelde Mart ayında Şubat ayında bir noktada kullanıcılara yayınlanacak olan bir iyileştirme paketi olan Moment 2 güncellemesidir. Tıpkı Moment 1 gibi, bu yeni sürüm tamamen yeni yeteneklere odaklanacak ve Windows Insider programının bir parçası olduysanız, muhtemelen yeni özelliklere zaten aşinasınızdır.

Örneğin, Görev Yöneticisi’ne bir arama özelliği, şu anda tam ekranda çalışan pencere öğeleri kullanıcı arayüzünün elden geçirilmesi ve ayrıca arama çubuğu için daha fazla cilalama ve görev çubuğu için tablet için optimize edilmiş mod getirmelidir.

Ama hepsi bu değil

Microsoft ayrıca, yalnızca birkaç ay sonra, muhtemelen Mayıs veya Haziran’da yayına girmesi gereken bir Moment 3 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bir kez daha yeni özelliklere odaklanılacak ve bunların 2023’ün ilk aylarında Insider yapılarında görünmeye başlamasını beklemeliyiz.

Ve son olarak Microsoft, Moment 4 olarak Eylül veya Ekim’de yayınlanacak üçüncü bir Moment güncellemesi planlıyor. .

Bu arada Microsoft, 2022 Güncellemesini oradaki kullanıcılara getirmek için gece gündüz çalışıyor. Sürüm 22H2, Moment güncellemeleri için zorunludur, bu nedenle Microsoft’un kullanıcılara yeni iyileştirmeler göndermeden önce kullanıma sunmayı tamamlaması gerekir.

Bu programa göre, 2022 Güncellemesinin kullanıma sunulmasının, Microsoft’un Moment 2 güncellemesini göndermesi tahmin edildiğinde Şubat veya Mart ayına kadar bitmesini beklemeliyiz.

Microsoft tarafından yayınlanan en son kullanıma sunma durumu güncellemesi Ekim ayında yayınlandı.

“Windows 11, sürüm 22H2 için kullanıma sunmanın yeni bir aşamasına giriyoruz ve uygun Windows cihazlarında güncellemeleri kontrol eden herkes için kullanılabilirliğini artırıyoruz. Cihazınızda uygulama uyumsuzluğu gibi bir sorun olabileceğini tespit edersek, bir koruma önlemi uygulayabileceğimizi ve bu sorun çözülene kadar güncellemeyi sunmayabileceğimizi unutmayın. Koruma amaçlı bekletmelerle ilgili bilgiler bu sayfada aşağıda mevcuttur, ”dedi Microsoft o noktada.

“En son özellik güncellemesini deneyimlemekle ilgilenen kullanıcılar, Windows Update Ayarları’nı açıp Güncellemeleri kontrol et’i seçerek bunu yapmayı seçebilirler. Cihazınız hazırsa İndir ve kur seçeneğini göreceksiniz.”

Söylemeye gerek yok, Redmond tabanlı yazılım devi, kısa vadede Windows 11 planları hakkında tek bir şey söylemedi ve en az bir büyük güncellemenin geleceğini bilsek de, 2023’ün olacağına şüphe yok. Windows 11 kullanıcıları için yoğun bir yıl.

BENZER YAZILAR

Şeker Portakalı – Jose Moura De Vasconcelos (kitap özeti)

Şeker Portakalı - Jose Moura De Vasconcelos (kitap özeti) Yaramazlığıyla tüm mahallede adından söz ettiren ve ailesinin kendisini daha fazla olay yaratmaması ve kendilerinin biraz...

Google Arama Konsolu Raporlarını Kullanarak Haber Sitelerini Optimize Etme

Google Arama Danışmanları Daniel Waisberg ve Cherry Prommawin yeni bir video eğitiminde, haber web sitelerini yönetmek ve optimize etmek için Google Search Console'un raporlarından...

AI inceleme kiti üreticisi Twim, 2021’de tekrar kar elde etti

Resim: Twim   Firma, 2022’de akü ve lastik muayene kitleri geliştirmeyi hedefliyor AI denetim ekipmanı üreticisi Twim Cuma günü yaptığı açıklamada, 2021’de 21.6 milyar won gelir ve...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Pixel Saatinizi Her Ne pahasına olursa olsun Koruyun, Çünkü Google Onu Sizin Yerinize Tamir Etmeyecektir

Google, Pixel Watch'unuzun ekranı kırılırsa tamir edilemeyeceğini doğruladı. Bunun nedeni, şirketin resmi olarak saatin yedek ekranlarını satmaması ve şu anda işleri onarmak için üçüncü...

Galaxy S24 Ultra, Samsung’un Cihazdan Çıkardığı İddiasıyla 10x Optik Yakınlaştırmanın Sonunu İşaretleyebilir

Galaxy S24 Ultra rahatlıkla gelecek yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacak ve bu kesin. Samsung'un her yıl cihazlarıyla sayı yapma alışkanlığı var. Bu yıl,...

iPhone 15 Ön Siparişleri Artık 799 Dolardan Başlayarak 1.599 Dolara Kadar Başlıyor

Apple, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, dünya çapında 40'tan fazla ülkede dört iPhone 15 modelinin tamamı için resmi olarak ön sipariş almaya başladı. Bilmeyenler için,...

Intel 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K, Core i5-14600K CPU’lar Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelendi, Maliyeti Yalnızca 13. Nesle Göre %3 Daha Yüksek

Kanadalı Perakendeci, PC-Kanada Intel'in 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K ve Core i5-14600K CPU'larını ön fiyatlarla listeledi. Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelenen Intel 14. Nesil CPU'lar:...