4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021

1ST

- Advertisement -

1ST Dosya Uzantısı

1ST dosyası nasıl açılır?

- Advertisement -

Bilinmeyen dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, sistem onu ​​destekleyen varsayılan yazılımda açmalıdır. Bu olmazsa, Windows Not Defteri yazılımını indirip yükleyin ve ardından dosyayı onunla manuel olarak ilişkilendirin.

1. Adım Windows Not Defteri’ni indirin ve yükleyin

Sistemde 1ST uzantılı dosyaları destekleyen Windows Not Defteri veya benzeri bir yazılım yoksa, önce onu indirip yüklemelisiniz. Aşağıda 1ST ile çalışan en çok kullanılan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Programın alt sayfasına gittikten sonra, yazılım yükleyicisini güvenle indirebileceğiniz geliştiricinin web sitesine bir bağlantı bulacaksınız.

1ST dosyalarını açan programlar

2. Adım Windows Not Defteri’ni 1ST dosya uzantısıyla ilişkilendirin

Kullanıcı zaten yüklü uygulamalardan birine sahipse, sonraki adım onu 1ST dosya uzantısı ile ilişkilendirmek olacaktır . Bu iki şekilde yapılabilir – biri Windows Kayıt Defteri ve HKEY_CLASSES_ROOT anahtarlarını manuel olarak düzenlemektir . İkinci yol daha basittir ve daha az gelişmiş kullanıcılar için kesinlikle önerilir.

 • Açmak istediğiniz bilinmeyen 1ST dosyasına sağ tıklayın
 • Menüden “Birlikte aç” ı seçin
 • “Başka bir uygulama seç” i tıklayın
 • “Diğer uygulamalar” ı tıklayın
 • “Bu bilgisayarda daha fazla uygulama bul” u tıklayın ve uygun programın kurulum konumunu belirtin
 • Son olarak, “1ST dosyalarını açmak için her zaman seçilen programı kullan” seçeneğini seçin ve tüm işlemi onaylayın.

Hatırlamak! Sistem kayıt defterinin manuel olarak düzenlenmesi yalnızca ileri düzey kullanıcılar için önerilir ve kayıt defterinde uygun bilgi olmadan yapılan değişiklikler sisteme zarar verebilir.

3. Adım 1ST dosyalarıyla ilgili diğer olası sorunları kontrol edin.

Bazen, doğru uygulamaya ve doğru yapılandırmaya sahip olmasına rağmen , 1ST dosyalarını açmada hala sorunlar olduğu görülür . O zaman sorunun nedenini bulmalısınız.

 • 1ST dosyasına virüs bulaşıp bulaşmadığını kontrol edin – 1ST dosyasına bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaştığında, muhtemelen doğru bir şekilde açılamayacaktır. Bu durumda, 1ST dosyasını tarayın ve sistemde yüklü olan antivirüs programı tarafından önerilen işlemleri yapın. Çoğu zaman, virüs bulaşmış bir dosyanın temizlenmesi veya silinmesidir.
 • İşletim sistemi kullanıcısı olarak, 1ST dosyasıyla çalışmak için uygun izinlere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Simgenin doğru dosyanın bir öğesi olup olmadığını, yalnızca 1ST dosyasının artık mevcut olmadığı konuma kısayol olup olmadığını kontrol edin.
 • Sistemin Windows Not Defteri uygulamasını çalıştırmak ve 1ST dosyasını açmak için gerekli kaynaklara sahip olup olmadığını kontrol edin .
 • Dosyanın tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin – Bazen 1ST dosyası harici Flash bellekten tamamen kopyalanmamış veya İnternet’ten indirilmemiş olabilir. Dosya eksik olduğu zaman doğru bir şekilde açılması mümkün değildir. Bu durumda, lütfen 1ST dosyasını tekrar indirin veya kopyalayın.

4. Adım Bir BT uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki yöntemlerin tümü başarısız olduğunda, bir BT uzmanı veya WINDOWS NOTEPAD programının geliştiricileri ile iletişime geçmeye devam eder.

1ST’ye benzer dosya uzantıları

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60