4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021

1PE

- Advertisement -

1PE Dosya Uzantısı

1PE dosyası nasıl açılır?

- Advertisement -

Bilinmeyen dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, sistem onu ​​destekleyen varsayılan yazılımda açmalıdır. Bu olmazsa, TurboTax yazılımını indirip kurun ve ardından dosyayı onunla manuel olarak ilişkilendirin.

1. Adım TurboTax’ı indirin ve yükleyin

Sistemde 1PE uzantılı dosyaları destekleyen TurboTax veya benzeri bir yazılım yoksa, önce onu indirip yüklemelisiniz. Aşağıda 1PE ile çalışan en çok kullanılan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Programın alt sayfasına gittikten sonra, yazılım yükleyicisini güvenle indirebileceğiniz geliştiricinin web sitesine bir bağlantı bulacaksınız.

1PE dosyalarını açan programlar

         WINDOWS: 
MAC OS İŞLETİM SİSTEMİ

2. Adım TurboTax’ı 1PE dosya uzantısıyla ilişkilendirin

Kullanıcı zaten uygulamalardan birine sahipse, sonraki adım onu 1PE dosya uzantısıyla ilişkilendirmek olacaktır . Bu iki şekilde yapılabilir – biri Windows Kayıt Defteri ve HKEY_CLASSES_ROOT anahtarlarını manuel olarak düzenlemektir . İkinci yol daha basittir ve daha az gelişmiş kullanıcılar için kesinlikle önerilir.

 • Açmak istediğiniz bilinmeyen 1PE dosyasına sağ tıklayın
 • Menüden “Birlikte aç” ı seçin
 • “Başka bir uygulama seç” i tıklayın
 • “Diğer uygulamalar” ı tıklayın
 • “Bu bilgisayarda daha fazla uygulama bul” u tıklayın ve uygun programın kurulum konumunu belirtin
 • Son olarak, “1PE dosyalarını açmak için her zaman seçilen programı kullan” seçeneğini seçin ve tüm işlemi onaylayın.

Hatırlamak! Sistem kayıt defterinin manuel olarak düzenlenmesi yalnızca ileri düzey kullanıcılar için önerilir ve kayıt defterinde uygun bilgi olmadan yapılan değişiklikler sisteme zarar verebilir.

3. Adım 1PE dosyalarıyla ilgili diğer olası sorunları kontrol edin.

Bazen, doğru uygulamaya ve doğru yapılandırmaya sahip olmasına rağmen , 1PE dosyalarını açmada hala sorunlar olduğu görülür . O zaman sorunun nedenini bulmalısınız.

 • 1PE dosyasına virüs bulaşıp bulaşmadığını kontrol edin – 1PE dosyasına bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaştığında, büyük olasılıkla doğru bir şekilde açılamayacaktır. Bu durumda, 1PE dosyasını tarayın ve sistemde yüklü olan antivirüs programı tarafından önerilen işlemleri yapın. Çoğu zaman, virüs bulaşmış bir dosyanın temizlenmesi veya silinmesidir.
 • İşletim sistemi kullanıcısı olarak 1PE dosyasıyla çalışmak için uygun izinlere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Simgenin doğru dosyanın bir öğesi olup olmadığını, yalnızca 1PE dosyasının artık mevcut olmadığı konuma kısayol olup olmadığını kontrol edin.
 • Sistemin TurboTax uygulamasını çalıştırmak ve 1PE dosyasını açmak için gerekli kaynaklara sahip olup olmadığını kontrol edin .
 • Dosyanın tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin – Bazen 1PE dosyası harici Flash bellekten tamamen kopyalanmamış veya İnternet’ten indirilmemiş olabilir. Dosya eksik olduğu zaman doğru bir şekilde açılması mümkün değildir. Bu durumda, lütfen 1PE dosyasını tekrar indirin veya kopyalayın.

4. Adım Bir BT uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki yöntemlerin tümü başarısız olduğunda, bir BT uzmanı veya TURBOTAX programının geliştiricileriyle iletişime geçmeye devam eder.

1PE’ye benzer dosya uzantıları

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60