4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021

13T

- Advertisement -

13T Dosya Uzantısı

13t dosyası nasıl açılır?

- Advertisement -

Bilinmeyen dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, sistem onu ​​destekleyen varsayılan yazılımda açmalıdır. Bu olmazsa, ProFile yazılımını indirip kurun ve ardından dosyayı onunla manuel olarak ilişkilendirin.

1. Adım. ProFile’ı indirin ve yükleyin

Sistemde 13T uzantılı dosyaları destekleyen ProFile veya benzeri bir yazılım yoksa, önce onu indirip yüklemelisiniz. Aşağıda 13T ile çalışan en çok kullanılan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Programın alt sayfasına gittikten sonra, yazılım yükleyicisini güvenle indirebileceğiniz geliştiricinin web sitesine bir bağlantı bulacaksınız.

13T dosya açan programlar

pencereler
WINDOWS

2. Adım ProFile’ı 13T dosya uzantısıyla ilişkilendirin

Kullanıcı zaten uygulamalardan birine sahipse, sonraki adım onu 13T dosya uzantısıyla ilişkilendirmek olacaktır . Bu iki şekilde yapılabilir – biri Windows Kayıt Defteri ve HKEY_CLASSES_ROOT anahtarlarını manuel olarak düzenlemektir . İkinci yol daha basittir ve daha az gelişmiş kullanıcılar için kesinlikle önerilir.

 • Açmak istediğiniz bilinmeyen 13T dosyasına sağ tıklayın
 • Menüden “Birlikte aç” ı seçin
 • “Başka bir uygulama seç” i tıklayın
 • “Diğer uygulamalar” ı tıklayın
 • “Bu bilgisayarda daha fazla uygulama bul” u tıklayın ve uygun programın kurulum konumunu belirtin
 • Son olarak, “13T dosyalarını açmak için her zaman seçilen programı kullan” seçeneğini seçin ve tüm işlemi onaylayın.

Hatırlamak! Sistem kayıt defterinin manuel olarak düzenlenmesi yalnızca ileri düzey kullanıcılar için önerilir ve kayıt defterinde uygun bilgi olmadan yapılan değişiklikler sisteme zarar verebilir.

3. Adım 13T dosyalarıyla ilgili diğer olası sorunları kontrol edin.

Bazen, doğru uygulamaya ve doğru yapılandırmaya sahip olmasına rağmen , 13T dosyalarını açmada hala sorunlar olduğu görülür . O zaman sorunun nedenini bulmalısınız.

 • 13T dosyasının virüslü olup olmadığını kontrol edin – 13T dosyasına bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaştığında, büyük olasılıkla doğru bir şekilde açılamayacaktır. Bu durumda, 13T dosyasını tarayın ve sistemde yüklü olan antivirüs programı tarafından önerilen işlemleri yapın. Çoğu zaman, virüs bulaşmış bir dosyanın temizlenmesi veya silinmesidir.
 • İşletim sistemi kullanıcısı olarak, 13T dosyasıyla çalışmak için uygun izinlere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Simgenin doğru dosyanın bir öğesi olup olmadığını, yalnızca 13T dosyasının artık mevcut olmadığı konuma kısayol olup olmadığını kontrol edin.
 • Sistemin, ProFile uygulamasını çalıştırmak ve 13T dosyasını açmak için gerekli kaynaklara sahip olup olmadığını kontrol edin .
 • Dosyanın tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin – Bazen 13T dosyası harici Flash bellekten tamamen kopyalanmamış veya İnternet’ten indirilmemiş olabilir. Dosya eksik olduğu zaman doğru bir şekilde açılması mümkün değildir. Bu durumda lütfen 13T dosyasını tekrar indirin veya kopyalayın.

4. Adım Bir BT uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki yöntemlerin tümü başarısız olduğunda, bir BT uzmanı veya PROFİL programının geliştiricileriyle iletişime geçmeye devam eder.

13T’ye benzer dosya uzantıları

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60