4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021

12U

- Advertisement -

12U Dosya Uzantısı

12U dosyası nasıl açılır?

- Advertisement -

Bilinmeyen dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, sistem onu ​​destekleyen varsayılan yazılımda açmalıdır. Bu olmazsa, Adobe PageMaker yazılımını indirip yükleyin ve ardından dosyayı onunla manuel olarak ilişkilendirin.

1. Adım Adobe PageMaker’ı indirin ve yükleyin

Sistemde 12U uzantılı dosyaları destekleyen Adobe PageMaker veya benzeri bir yazılım yoksa, önce onu indirip yüklemeniz gerekir. Aşağıda, 12U ile çalışan en çok kullanılan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Programın alt sayfasına gittikten sonra, yazılım yükleyicisini güvenle indirebileceğiniz geliştiricinin web sitesine bir bağlantı bulacaksınız.

12U dosyalarını açan programlar

pencereler
Windows

2. Adım Adobe PageMaker’ı 12U dosya uzantısıyla ilişkilendirin

Kullanıcı zaten uygulamalardan birine sahipse, sonraki adım onu 12U dosya uzantısıyla ilişkilendirmek olacaktır . Bu iki şekilde yapılabilir – biri Windows Kayıt Defteri ve HKEY_CLASSES_ROOT anahtarlarını manuel olarak düzenlemektir . İkinci yol daha basittir ve daha az gelişmiş kullanıcılar için kesinlikle önerilir.

 • Açmak istediğiniz bilinmeyen 12U dosyasına sağ tıklayın
 • Menüden “Birlikte aç” ı seçin
 • “Başka bir uygulama seç” i tıklayın
 • “Diğer uygulamalar” ı tıklayın
 • “Bu bilgisayarda daha fazla uygulama bul” u tıklayın ve uygun programın kurulum konumunu belirtin
 • Son olarak, “12U dosyalarını açmak için her zaman seçilen programı kullan” seçeneğini seçin ve tüm işlemi onaylayın.

Hatırlamak! Sistem kayıt defterinin manuel olarak düzenlenmesi yalnızca ileri düzey kullanıcılar için önerilir ve kayıt defterinde uygun bilgi olmadan yapılan değişiklikler sisteme zarar verebilir.

3. Adım 12U dosyalarıyla ilgili diğer olası sorunları kontrol edin.

Bazen, doğru uygulamaya ve doğru yapılandırmaya sahip olmasına rağmen , 12U dosyalarını açmada hala sorunlar olduğu görülür . O zaman sorunun nedenini bulmalısınız.

 • 12U dosyasının virüslü olup olmadığını kontrol edin – 12U dosyasına bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaştığında, büyük olasılıkla doğru bir şekilde açılamayacaktır. Bu durumda, 12U dosyasını tarayın ve sistemde yüklü olan antivirüs programı tarafından önerilen işlemleri yapın. Çoğu zaman, virüs bulaşmış bir dosyanın temizlenmesi veya silinmesidir.
 • İşletim sistemi kullanıcısı olarak 12U dosyasıyla çalışmak için uygun izinlere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Simgenin doğru dosyanın bir öğesi olup olmadığını, yalnızca 12U dosyasının artık mevcut olmadığı konuma kısayol olup olmadığını kontrol edin.
 • Sistemin, Adobe PageMaker uygulamasını çalıştırmak ve 12U dosyasını açmak için gerekli kaynaklara sahip olup olmadığını kontrol edin .
 • Dosyanın tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin – Bazen 12U dosyası harici Flash bellekten tamamen kopyalanmamış veya İnternet’ten indirilmemiş olabilir. Dosya eksik olduğu zaman doğru bir şekilde açılması mümkün değildir. Bu durumda, lütfen 12U dosyasını tekrar indirin veya kopyalayın.

4. Adım Bir BT uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki yöntemlerin tümü başarısız olduğunda, bir BT uzmanı veya ADOBE PAGEMAKER programının geliştiricileriyle iletişime geçmeye devam eder.

12U’ya benzer dosya uzantıları

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60