4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021

12M

- Advertisement -

12M Dosya Uzantısı

12M dosyası nasıl açılır?

- Advertisement -

Bilinmeyen dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, sistem onu ​​destekleyen varsayılan yazılımda açmalıdır. Bu olmazsa, Lotus 1-2-3 yazılımını indirip kurun ve ardından dosyayı onunla manuel olarak ilişkilendirin.

1. Adım Lotus 1-2-3’ü indirin ve kurun

Sistemde 12M uzantılı dosyaları destekleyen Lotus 1-2-3 veya benzeri bir yazılım yoksa, önce onu indirip kurmanız gerekir. Aşağıda, 12M ile çalışan en çok kullanılan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Programın alt sayfasına gittikten sonra, yazılım yükleyicisini güvenle indirebileceğiniz geliştiricinin web sitesine bir bağlantı bulacaksınız.

12M dosya açan programlar

pencereler
Windows

2. Adım Lotus 1-2-3’ü 12M dosya uzantısıyla ilişkilendirin

Kullanıcı zaten uygulamalardan birine sahipse, sonraki adım onu 12M dosya uzantısıyla ilişkilendirmek olacaktır . Bu iki şekilde yapılabilir – biri Windows Kayıt Defteri ve HKEY_CLASSES_ROOT anahtarlarını manuel olarak düzenlemektir . İkinci yol daha basittir ve daha az gelişmiş kullanıcılar için kesinlikle önerilir.

 • Açmak istediğiniz bilinmeyen 12M dosyasına sağ tıklayın
 • Menüden “Birlikte aç” ı seçin
 • “Başka bir uygulama seç” i tıklayın
 • “Diğer uygulamalar” ı tıklayın
 • “Bu bilgisayarda daha fazla uygulama bul” u tıklayın ve uygun programın kurulum konumunu belirtin
 • Son olarak, “12M dosyalarını açmak için her zaman seçilen programı kullan” seçeneğini seçin ve tüm işlemi onaylayın.

Hatırlamak! Sistem kayıt defterinin manuel olarak düzenlenmesi yalnızca ileri düzey kullanıcılar için önerilir ve kayıt defterinde uygun bilgi olmadan yapılan değişiklikler sisteme zarar verebilir.

3. Adım 12M dosyalarıyla ilgili diğer olası sorunları kontrol edin.

Bazen, doğru uygulamaya ve doğru yapılandırmaya sahip olmasına rağmen , 12M dosyalarını açmada hala sorunlar olduğu görülür . O zaman sorunun nedenini bulmalısınız.

 • 12M dosyasının virüslü olup olmadığını kontrol edin – 12M dosyasına bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaştığında, büyük olasılıkla doğru şekilde açılamayacaktır. Bu durumda, 12M dosyasını tarayın ve sistemde yüklü olan antivirüs programı tarafından önerilen işlemleri yapın. Çoğu zaman, virüs bulaşmış bir dosyanın temizlenmesi veya silinmesidir.
 • İşletim sistemi kullanıcısı olarak 12M dosyasıyla çalışmak için uygun izinlere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Simgenin doğru dosyanın bir öğesi olup olmadığını, yalnızca 12M dosyasının artık mevcut olmadığı konuma kısayol olup olmadığını kontrol edin.
 • Sistemin Lotus 1-2-3 uygulamasını çalıştırmak ve 12M dosyasını açmak için gerekli kaynaklara sahip olup olmadığını kontrol edin .
 • Dosyanın tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin – Bazen 12M dosyası harici Flash bellekten tamamen kopyalanmamış veya İnternet’ten indirilmemiş olabilir. Dosya eksik olduğu zaman doğru bir şekilde açılması mümkün değildir. Bu durumda, lütfen 12M dosyasını tekrar indirin veya kopyalayın.

4. Adım Bir BT uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki yöntemlerin tümü başarısız olduğunda, bir BT uzmanı veya LOTUS 1-2-3 programının geliştiricileriyle iletişime geçmeye devam eder.

12M’ye benzer dosya uzantıları

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60